На офіційному сайті Мінприроди з’явився проект закону, яким запропоновано під час розрахунку екологічного податку за утилізацію транспортних засобів не використовувати коефіцієнти.

 

Нагадаємо: з 1 вересня 2013 року запрацює новий екоподаток за утилізацію транспортних засобів. Його розраховують за формулою:

 

Пу = Н x К x Тр,

де:

Пу  сума податку;

Н  відповідна ставка податку;

К  коефіцієнт;

Тр  кількість транспортних засобів (кузовів).

 

Коефіцієнт, що застосовується у формулі, залежить від робочого об’єму циліндра двигуна та маси автомобіля й варіюється від 0,86 до 12. На думку Мінприпроди, формула не повинна містити зазначеного коефіцієнта, а податок має визначатися таким чином:

 

Пу = Н ´Тр,

 

Такий підхід уніфікує розмір податку, тож він становитиме 5500 грн для легкових автомобілів та кузовів до них і 11000 грн для вантажівок, автобусів, колісної спецтехніки тощо.

Крім цього, Мінприроди запропонувало внести також зміни й до ст. 47 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» від  25.06.1991 р. № 1264-XII, у якій прописати, що 100% коштів від утилізаційного податку надходить до фонду охорони навколишнього природного середовища.

Детальніше про утилізаційний податок читайте в матеріалі «Хто і як сплачуватиме екологічний податок за утилізацію автомобілів» газети «Інтерактивна бухгалтерія» № 73 (82).

Проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо скасування коефіцієнтів, що застосовуються до ставок екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів)».
Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань утилізації транспортних засобів».
Розміщені на офіційному сайті Мінприроди

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»