Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС затвердила Методичні вказівки щодо взаємодії структурних підрозділів органів ДФС під час здійснення заходів із погашення податкового боргу платників податків за судовими рішеннями наказом від 20.02.2015 р. № 106 (даліВказівки).

Зокрема, цей документ містить послідовний перелік заходів погашення податкового боргу платника податків, а саме:

  • такому платнику надсилається податкова вимога в порядку, затвердженому Порядком № 576;
  • здійснюється опис майна платника податків у податкову заставу відповідно до Порядку № 572;
  • реєструється податкова застава у відповідних державних реєстрах і вживаються заходи щодо її виключення із таких реєстрів згідно із Порядком № 572;
  • здійснюється перевірка стану збереження майна, що перебуває в податковій заставі, відповідно до Положення № 573;
  • складаються акт опису майна в податкову заставу, акт про відсутність майна, що може бути описане в податкову заставу, акт відмови платника податків від опису майна в податкову заставу, акт про перешкоджання платником податків виконанню повноважень податковим керуючим;
  • готуються документи для звернення ДПІ до суду стосовно зупинення видаткових операцій;
  • на 61 день із дати надсилання платнику податків податкової вимоги готуються документи для звернення ДПІ до суду стосовно стягнення коштів платника податків.

Отримане підрозділом правової роботи рішення суду про стягнення коштів із платника податків — юридичної особи надається податковому керуючому, який забезпечує виконання рішення суду, а саме — здійснює стягнення коштів із рахунків платника податків у банках, що обслуговують такого платника. Також передбачається стягнення готівки, що належить платнику податків — боржнику, у рахунок погашення податкового боргу відповідно до Порядку стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу, затвердженого постановою № 1244.

У разі якщо стягнутих коштів виявилося недостатньо для погашення податкового боргу платника податків, податковий керуючий готує та надає підрозділу правової роботи документи для звернення ДПІ до суду для отримання дозволу на погашення всієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває в податковій заставі.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»