Новини публікуються мовою оригіналу

Законом України «Про внесення змін до статті 69 Податкового кодексу України щодо спрощення умов ведення бізнесу» від 21.04.2015 р. № 344-VIII  (далі Закон № 344) унесено зміни до п.п. 69.2, 69.3 ПКУ, згідно з якими банки й інші фінансові установи зобов'язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття рахунка платника податків до контролюючого органу, в якому обліковується платник податків, у день відкриття/закриття рахунка (раніше таке повідомлення направлялось не пізніше наступного робочого дня із дня відкриття/закриття рахунка).

Контролюючий орган не пізніше наступного робочого дня із дня отримання повідомлення від фінансової установи про відкриття рахунка зобов'язаний направити повідомлення про взяття рахунка на облік або відмову у взятті контролюючим органом рахунка на облік із зазначенням підстав у порядку, визначеному цим Кодексом.

У разі якщо контролюючий орган протягом зазначеного вище строку не направив повідомлення про відмову у взятті рахунка на облік, такий рахунок уважається взятим на облік у контролюючому органі за мовчазною згодою — у час і дату отримання фінансовою установою повідомлення (квитанції) контролюючого органу про підтвердження факту прийняття повідомлення до оброблення згідно із порядком подання повідомлень, установленим відповідно до п. 69.5 ПКУ (п. 69.3 ПКУ).

Закон № 344 набирає чинності із дня, наступного за днем його опублікування. Станом на 12.05.2015 р. не опублікований.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»