Новини публікуються мовою оригіналу

ПФУ надав роз’яснення, на підставі яких документів особу, що займається адвокатською діяльністю, слід вважати непрацюючою. Пунктом 4 ст. 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (даліЗакон) визначено, що особи, які забезпечують себе роботою самостійно, зокрема, займаються адвокатською діяльністю, підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню. Страхувальником у цьому випадку є сама застрахована особа (п. 5 ст. 14 Закону).

Узяття на облік осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, зокрема тих, що займаються адвокатською діяльністю, здійснюється органом доходів і зборів шляхом унесення відповідних відомостей до реєстру страхувальників (абз. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Відтак особа, яку внесено до реєстру страхувальників, уважається працюючою із дати, що зазначена в реєстрі як дата взяття на облік платника єдиного внеску.

Оскільки заявника взято на облік як платника єдиного внеску із 21.04.2011 р., саме із цієї дати його як самозайняту особу слід вважати працюючим.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»