Новини публікуються мовою оригіналу

07.05.2015 р., набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо кредитних зобов’язань» від 09.04.2015 р. № 321-VIII.

Ним, зокрема, передбачено звільнення від обкладення ПДФО суми боргу, прощеного кредитором, у розмірі різниці між основною сумою валютного кредиту, визначеною за офіційним курсом НБУ на дату зміни валюти зобов’язання за таким кредитом з іноземної валюти у гривню, та сумою такого боргу, визначеною за офіційним курсом НБУ станом на 1 січня 2014 року.

Не оподатковується також сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені) за такими кредитами, прощеними (анульованими) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до спливу строку позовної давності.

Зазначені вище норми застосовуються до фінансових кредитів в іноземній валюті, не погашених до 1 січня 2014 року, та операцій із прощення (анулювання) кредитором боржникові заборгованості за кредитом в інвалюті, що здійснювалися, починаючи з 1 січня 2015 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»