Новини публікуються мовою оригіналу

Урядовий законопроект № 2767, який спрямований на впровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій, має на меті змінити впродовж 2018–2022 рр. розміри ЄСВ.

Як указано в Пояснювальній записці до цього законопроекту, зі збільшенням розміру ЄСВ для застрахованої особи, починаючи з 2018 року, відповідно зменшуватиметься розмір ЄСВ для роботодавця, тобто відбудеться частковий перерозподіл сплати розміру ЄСВ від роботодавця до працівника (по 1% щорічно), і вже у 2022 році ставка ЄСВ для роботодавця буде зменшена на 5%.

Приміром, пропонується, що розмір ЄСВ, який утримується з працівників, буде таким: по 31 грудня 2017 року — 3,6%, у 2018 році — 4,6%, у 2019 році — 5,6%, у 2020 році — 6,6%, у 2021 році — 7,6%, із 1 січня 2022  року — 8,6%.

Разом із тим окремі платники ЄСВ, які використовують працю найманих працівників — учасників накопичувальної системи пенсійного страхування, сплачуватимуть страхові внески до накопичувальної системи пенсійного страхування.

Сплата внесків до Накопичувального пенсійного фонду та внесків за учасників накопичувальної професійної пенсійної програми здійснюватиметься окремими платниками ЄСВ на окремі рахунки органів Пенсійного фонду України, відкриті в уповноваженому банку.

Звіт про сплату страхових внесків до накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування за осіб, які є учасниками накопичувальної пенсійної системи та/або учасниками накопичувальної професійної пенсійної програми платник ЄСВ подаватиме до Пенсійного фонду України в електронному вигляді.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»