Новини публікуються мовою оригіналу

Платник податків зобов'язаний за кожний установлений Податковим кодексом України звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або в разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ст. 49 Податкового кодексу України подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

ДПІ у Київському районі м. Одеси звертає увагу платників, що прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації вповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність і достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених п.п. 48.3 та 48.4 ст. 48 Податкового кодексу України. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

За умови дотримання платником податків вимог законодавства контролюючий орган, в якому перебуває на обліку платник податків, реєструє податкову декларацію платника датою її фактичного отримання.

У разі якщо платник податків подав декларацію, яка була заповнена з порушенням вимог п.п. 48.3 та 48.4 ст. 48 Податкового кодексу України, контролюючий орган зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин відмови за умови: отримання такої податкової декларації поштою або засобами електронного зв'язку — протягом п'яти робочих днів із дня її отримання; особисто від платника податку або його представника — протягом трьох робочих днів із дня її отримання.

При отриманні відмови контролюючого органу в прийнятті податкової декларації платник податків має право подати податкову декларацію та сплатити штраф у разі порушення строку її подання або оскаржити рішення контролюючого органу в порядку, передбаченому ст. 56 Податкового кодексу України.

Слід зауважити, що незалежно від наявності відмови в прийнятті податкової декларації платник податків повинен погасити податкове зобов'язання, самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених Податковим кодексом України.

Сектор комунікацій ДПІ у Київському районі м. Одеси
Головного управління  ДФС в Одеській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»