Новини публікуються мовою оригіналу

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру на своєму офіційному веб-сайті роз’яснила порядок реєстрації земельної ділянки, сформованої в порядку відведення із зміною її цільового призначення.

Зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо їх відведення (ст. 20 Земельного кодексу України, даліЗКУ). Зміна цільового призначення земель державної або комунальної власності провадиться органами виконавчої влади або місцевого самоврядування, які приймають рішення про затвердження проектів землеустрою стосовно відведення земель і передачу таких ділянок у власність або надання в користування відповідно до повноважень, визначених ст. 122 ЗКУ.

Відповідно до п. 107 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою КМУ від 17.10.2012 р. № 1051 (даліПорядок), державна реєстрація земельної ділянки здійснюється під час її формування за результатами складення документації із землеустрою після її погодження й до прийняття рішення про її затвердження органом державної влади або місцевого самоврядування шляхом відкриття Поземельної книги на таку земельну ділянку. За результатами перевірки електронного документу, який подано для держреєстрації земельної ділянки, державний кадастровий реєстратор відкриває Поземельну книгу та вносить відомості до неї. До відомостей про земельну ділянку в розділі 1 Поземельної книги вносяться дані про вид цільового призначення, який установлено на момент початку розробки проекту відведення земельної ділянки.

У витязі з Державного земельного кадастру, що видається для підтвердження внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру, зазначається вид цільового призначення земельної ділянки, який встановлено на момент початку розробки проекту відведення земельної ділянки.

У відомстві наголошують: зміна цільового призначення відбувається саме з моменту прийняття рішення про затвердження проектів землеустрою стосовно відведення земельних ділянок і передачу цих ділянок у власність або надання в користування.

Згідно із п. 121 Порядку, для внесення до відомостей про земельну ділянку змін щодо цільового призначення земельної ділянки державному кадастровому реєстраторові подаються:

1) заява;

2) оригінали документації із землеустрою, які є підставою для внесення таких змін;

3) електронний документ (окрім випадків унесення відомостей про зміну виду використання);

4) документ, що підтверджує оплату послуг із унесення до Поземельної книги змін до відомостей про земельну ділянку.

За результатами перевірки відповідності документів вимогам і перевірки електронного документа (відповідно до п. 74 Порядку) державний кадастровий реєстратор надає витяг із Державного земельного кадастру для підтвердження внесення відповідних змін до відомостей кадастру. Витяг із Державного земельного кадастру, що видається для підтвердження держреєстрації земельної ділянки або внесення інших відомостей до кадастру, є безстроковими.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»