Новини публікуються мовою оригіналу

Кабінет Міністрів України постановою від 22.04.2015 р. № 241 (далі — Постанова № 241) затвердив базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2014 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100%, у тому числі дочірніх підприємств, у розмірі 50%.

Для суб’єктів господарювання електроенергетичної галузі, щодо яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів, та публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» затверджено базовий норматив у розмірі 30%.

Також Постановою № 241 передбачено, що суб’єкти управління корпоративними правами держави в разі невиплати до 01.07.2015 р. суб’єктом господарювання дивідендів за результатами його фінансово-господарської діяльності у 2014 році мають ужити заходів до розірвання контракту з керівником такого суб’єкта господарювання.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»