Новини публікуються мовою оригіналу

Президент підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних» від 09.04.2015 р. № 319-VIII.

Відповідно до Закону, публічна інформація у формі відкритих даних — це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний і безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання. Така інформація є дозволеною для її подальшого вільного використання й поширення.

Розпорядники інформації зобов’язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати й регулярно оновлювати її на єдиному державному веб-порталі відкритих даних і на своїх веб-сайтах.

Перелік даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, вимоги до формату та структури таких даних, періодичність їх оновлення визначаються Кабміном. 

У тримісячний строк із дати набрання чинності Закону передбачається створення єдиного державного веб-порталу відкритих даних.

Закон дозволяє особам отримувати доступ до інформації у формі відкритих даних із Держреєстру юросіб і фізосіб-підприємців, Держреєстру телерадіоорганізацій України, Держреєстру об’єктів держвласності, Реєстру громадських об’єднань, інформації про держзакупівлі.

Окрім того, Закон установлює, що матеріали генерального плану населеного пункту й матеріали детального плану території не можуть містити інформацію з обмеженим доступом і бути обмеженими в доступі.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»