Новини публікуються мовою оригіналу

На запити організаційних ланок Профспілки стосовно використання видатків освітньої субвенції Мінфін надає роз’яснення в листі від 20.04.2015 р. № 31-07010-07-2/13450, в якому, зокрема, повідомляється таке:

  1. Порядок та умови надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 р. № 6.
  2. Відповідно до п. 8 Порядку, місцеві ради мають право додатково понад обсяги субвенції планувати та здійснювати з місцевих бюджетів оплату поточних і капітальних видатків навчальних закладів, визначених у ст. 1032 Бюджетного кодексу України, разом із погашеннями бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік в органах казначейства.
  3. Місцеві органи влади мають здійснити комплекс заходів, визначених постановою КМУ від 14.01.2015 р. № 6, із метою дотримання вимог ч. 4 ст. 77 Бюджетного кодексу України щодо врахування потреби в коштах на утримання загальноосвітніх навчальних закладів.
  4. Стосовно виплати надбавок педагогічним працівникам у розмірі до 20% посадового окладу (ставки заробітної плати), то вона в межах фонду оплати праці може виплачуватись у максимальному розмірі.

Таким чином, доплати не відміняються, а можуть установлюватись у будь-якому розмірі в межах установленого граничного розміру.

У листі МФУ також зазначається, що практично всі надбавки чи доплати згідно із чинними нормативно-правовими актами встановлюються в граничному розмірі.

Про це поінформував сайт Профспілки освітян.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»