Новини публікуються мовою оригіналу

Спільний представницький орган (СПО) об’єднань профспілок на засіданні 27 квітня 2015 року прийняв рішення про вступ у колективний трудовий спір із Кабінетом міністрів України та із СПО сторони роботодавців. Про це інформує сайт Профспілки працівників освіти і науки України.

СПО об’єднань профспілок вирішив також:

  • запропонувати Кабінету Міністрів України утворити примирну комісію для вирішення колективного трудового спору;
  • звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з пропозицією стосовно внесення конституційного подання щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України від 29.12.2014 р. № 77-VIII «Про реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці», Закону України від 28.12.2014 р. № 79-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин», Закону України від 28.12.2014 р. № 80-VIII «Про Державний бюджет України на 2015 рік».

СПО рекомендував профоб’єднанням — суб’єктам Угоди про утворення СПО об’єднань профспілок:

  • звернутися до своїх первинних профспілкових організацій із метою організації роботи щодо масового вступу в колективні трудові спори працівниками підприємств, де є заборгованість із виплати заробітної плати;
  • у триденний строк письмово проінформувати місцевий орган виконавчої влади (Київську міську державну адміністрацію), орган місцевого самоврядування (Київську міську раду) та Національну службу посередництва і примирення.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»