Новини публікуються мовою оригіналу

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зазначила, що в умовах підняття тарифів на комунальні послуги важливим завданням є зменшення обсягів їх споживання зі збереженням стандартів комфортного проживання в житлових приміщеннях. Цього можна досягти за рахунок проведення заходів з енергоефективності, де важливою частиною є комерційний облік тепла.

Окрім того, однією з умов надання Україні третього траншу макрофінансової допомоги в рамках майбутнього Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як позичальником та Європейським Союзом як кредитором є підвищення енергоефективності шляхом прийняття закону про облік тепла, що має містити чітко розподілені обов’язки й кінцеві строки запровадження обліку.

Тож НКРЕКП розробила проект Закону України «Про комерційний облік у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, надання комунальних послуг» і надіслала його на розгляд Уряду.

Запропонований проект закону визначатиме правові, економічні й організаційні засади забезпечення 100% комерційного обліку у сферах теплопостачання й водопостачання, забезпечить раціональне використання водних ресурсів, паливно-енергетичних ресурсів і захист прав споживачів у сфері комунальних послуг.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»