Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у роз’ясненні від 30.04.2015 р. на своєму сайті наголошує: з метою нарахування й утримання ЄСВ, доходи, отримані працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у вигляді сум середнього заробітку й компенсаційних виплат слід розглядати окремо, оскільки види таких доходів є різними.

Особи, призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, водночас перебувають і в трудових відносинах, і на обліку у військових частинах.

Відповідно, у Звіті з ЄСВ дані про мобілізованого працівника в таблицю 5 не вносяться, оскільки трудові відносини працівника з підприємством тривають (за мобілізованим працівником зберігаються місце роботи, посада).

ДФС пояснює: Звіт з ЄСВ заповняється як у разі отримання компенсації, так і у випадку, коли компенсація не отримується.

Наголошується на тому, що, якщо роботодавець нараховує мобілізованим працівникам середній заробіток, разом із тим не подає Звіти на отримання компенсаційних виплат із бюджету (наприклад, через проблеми із засвідченням Звітів військкоматами) і, відповідно, не отримує такі компенсації, то сума середнього заробітку, яка виплачується коштами роботодавця, у складі заробітної плати є базою нарахування єдиного внеску. У цьому випадку сума нарахованого мобілізованому працівнику середнього заробітку в звітному місяці у складі заробітної плати відображається в таблицях 1 і 6 Звіту з єдиного внеску за такий місяць.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»