Новини публікуються мовою оригіналу

Застрахованій особі, яка має страховий стаж 2 роки, перші п'ять днів лікарняного оплачуються в розмірі 60% середньої заробітної плати, а лікарняні, починаючи із шостого дня непрацездатності, виплачуються в розмірі 50%  середньої заробітної плати.

Таку позицію займає Мінсоцполітики в листі від 12.03.2015 р. № 170/18/99-15.

Розміри допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної із нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, що виплачується Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (Фондом соціального страхування України — після завершення процедури його реєстрації) починаючи з шостого дня непрацездатності, визначені ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (даліЗакон про соціальне страхування).

Водночас оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності регулюється постановою КМУ «Про затвердження Порядку оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації» від 06.05.2001 р. № 439, де розміри дещо інші й не приведені у відповідність із наведеними в Законі про соціальне страхування.

 

Від редакції

Проте норми інших нормативно-правових актів до приведення їх у відповідність до цього Закону застосовуються в частині, що не суперечить його вимогам (п. 8 р. VII Закону про соціальне страхування). Уряду доручено протягом шести місяців із дня набрання чинності Законом про соціальне страхування привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом. Тож, вважаємо, що застосовувати потрібно нові розміри виплати, передбачені ст. 24 Закону про соціальне страхування, і для оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, і для допомоги по тимчасовій непрацездатності.

 

Окрім того, Мінсоцполітики рекомендує під час заповнення листка непрацездатності у випадку, коли застрахована особа має страховий стаж 2 роки, у розділі «Призначена допомога» зворотного боку листка непрацездатності зазначати 60% та 50% і відповідну кількість робочих (календарних) днів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»