Новини публікуються мовою оригіналу

Із 1 квітня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 р. № 213-VIII, яким, зокрема, установлено особливий порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам.

Водночас, як наголошує Голова правління Пенсійного фонду України: «Нарахування виплат квітня було здійснено автоматично, за інформацією, що є в пенсійних справах. Але стосовно деяких пенсіонерів у нас такої інформації не було, бо не всі пенсіонери своєчасно виконали передбачене законом зобов’язання — протягом 10 днів інформувати органи Пенсійного фонду про працевлаштування чи звільнення з роботи, або ж подали таку інформацію із запізненням».

За даними Пенсійного фонду України, у квітні пенсії у зменшеному розмірі отримали менше 20 тис. непрацюючих пенсіонерів, переважно в Києві. Усі недоотримані суми будуть повернуті в травні.

Довідково! 

Документами, які підтверджують, що особа не працює (не провадить діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску), є трудова книжка, індивідуальні відомості про застраховану особу, що надаються відділом персоніфікованого обліку, та відомості про відсутність інформації про державну реєстрацію фізичної особи — підприємця.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»