Новини публікуються мовою оригіналу

Державна фіскальна служба України в листі від 27.04.2015 р. № 15090/7/99-99-15-04-01-17 надала деякі роз’яснення стосовно звітування з рентної плати за І квартал в умовах відсутності нової форми податкової декларації.

Зокрема, платникам податків рекомендовано (залежно вiд об’єкта оподаткування) звітувати за формами, затвердженими наказами ДПА України від 24.12.2010 р. № 1011, вiд 24.12.2010 р. № 1018 і наказами Miнфіну від 17.09.2012 р. № 1000, вiд 21.12.2012 р. № 1403, вiд 21.12.2012 р. № 1404.

Водночас податківці зауважують, що базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу, тоді як форми № 1011 та № 1018 передбачають базовий податковий (звітний) період — календарний місяць. У зв’язку із цим рекомендовано подати розрахунки за відповідними формами із зазначенням у рядку 1 «податковий період» цифри «3», що буде означати подання розрахунків за І квартал 2015 року із граничним строком подання 12.05.2015 р. Граничним строком сплати та датою проведення нарахування до інтегрованих карток платників для таких розрахунків є 20 травня 2015 року.

Під час заповнення розрахунків платники мають дотримуватися таких рекомендацій.    

Форма № 1018:

  • у рядку 2.1 «Нараховано збору усього за звітний місяць» розділу ІІ необхідно зазначати зобов’язання за звітний квартал;        
  • у колонці 2.1 «Вид документа (ліцензія або дозвіл)» розділу І указати ліцензію або дозвіл на радіочастотні ресурси три рази, окремо січень, лютий, березень, у разі дії у відповідному місяці.       

 Форма № 1011:        

  • у рядку 4 «Податкове зобов’язання за звітний період» розділу ІІ необхідно зазначати зобов’язання за звітний квартал;        
  • у рядку 3 «об’єкт оподаткування» Додатка до Податкового розрахунку з рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами й у рядку 6 «об’єкт оподаткування» Додатка до Податкового розрахунку з рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України зазначати об’єкт оподаткування за три місяці І кварталу поточного року. 

Також податківці нагадали, що згідно із п. 46.4 ПКУ, якщо платник податків уважає, що форма податкової декларації, визначена центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування й реалізує державну податкову й митну політику, збільшує або зменшує його податкові зобов’язання всупереч нормам ПКУ з такого податку чи збору, він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації. У разі необхідності платник податків може подати разом із такою податковою декларацією доповнення до декларації в паперовому вигляді, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації. Доповнення подається з поясненням мотивів його подання.

Окрім того, у зв’язку з тим, що фактична ціна реалізації для природного газу протягом звітного кварталу має тенденцію до змін (унаслідок щомісячного встановлення цін НКРЕКП), пропонується подавати до розрахунку із рентної плати за користування надрами для видобування природного газу 3 додатки з відповідним розрахунком податкових зобов’язань за кожним місяцем звітного кварталу. Водночас податковий розрахунок із рентної плати за видобування нафти й газового конденсату подається одним квартальним розрахунком у зв’язку із тим, що відповідно до п. 252.8 ПКУ фактична ціна реалізації для нафти та конденсату визначається за податковий (звітний) період станом на 1 число місяця, що настає за податковим (звітним) періодом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»