Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 19.03.2015 р. № 625/2/99-99-17-02-02-10 нагадала, що фізична особа — підприємець є податковим агентом до доходів, які вона нараховує та виплачує самозайнятим особам. У разі якщо фізичною особою — підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності, податковий агент (фізична особа — підприємець) подає до державної фіскальної служби за місцем реєстрації податковий розрахунок за формою № 1ДФ, де зазначає суму нарахованого й виплаченого доходу з ознакою доходу «157», проте податок на доходи фізичних осіб не утримується й не сплачується.

Водночас постає запитання: чи відображати у складі сум граф 3а і 3 розділу ІІ форми № 1ДФ виплати, із яких податковий агент не утримує ПДФО та військовий збір? Зокрема, це стосується виплати підприємцю.

Офіційної позиції ДФС з цього приводу немає, однак за неофіційною інформацією від податківців у розділі ІІ форми № 1ДФ відображають відомості про дохід, з якого утримується військовий збір. Тобто виплата підприємцю до складу сум граф 3а та 3 розділу ІІ форми № 1ДФ не потрапляє.

Детальніше про це — у матеріалі: «Практичні приклади заповнення нової форми № 1ДФ за І квартал 2015 року» газети «Інтерактивна бухгалтерія» № 73/2015.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»