Через відсутність належного покарання українці досить часто сідають за кермо в нетверезому стані. Однак наслідком таких неоправданих дій стають численні аварії з сумними наслідками.

Особливо безкарними, на думку Прем’єр-міністра України, себе почувають державні службовці. Адже вже багато разів уся країна з обуренням дізнавалася про факти, коли дорожньо-транспортні пригоди скоювали нетверезі представники органів влади, водночас уникаючи належної відповідальності.

У зв’язку з цим Микола Азаров вирішив посилити відповідальність як за керування в нетверезому стані, так і за приховування подібних фактів чи фальсифікацію виправдальних матеріалів. А в разі якщо винними будуть державні службовці — негайно відстороняти їх від виконання обов’язків, а коли є абсолютні підстави — звільняти з роботи.

Нагадаємо: згідно зі ст. 130 Кодексу про адміністративні правопорушення керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, карається штрафом на водіїв від 150 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2550 – 3400 грн), або позбавленням права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або громадськими роботами на строк від сорока до п’ятдесяти годин, або адміністративним арештом на строк від семи до десяти діб.

За інформацією Урядового порталу

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»