КМУ затвердив новий Технічний регламент безпечності іграшок, дія якого поширюється на вироби, що призначені для використання у грі дітьми віком до 14 років.

Виробники перед уведенням іграшок в обіг зобов’язані забезпечити їх відповідність вимогам щодо безпечності, установленим цим Технічним регламентом.

Разом із тим вони мають забезпечити нанесення на іграшках найменування, типу, номера партії, серійного номера чи номера моделі або іншого елемента, що дає змогу їх ідентифікувати. А в разі коли розмір або характер іграшки не дає змоги нанести зазначені дані на іграшку, необхідна інформація має бути зазначена на пакуванні чи в документі, що додається до іграшки.

Крім того, на іграшці має зазначатися власне найменування виробника, зареєстрована торговельна марка (знак для товарів і послуг) та адреса, а якщо це неможливо — на її пакуванні чи в документі, що додається до іграшки.

Якщо за результатами оцінки відповідності встановлено, що іграшка відповідає встановленим вимогам, виробник складає декларацію про відповідність і наносить національний знак відповідності.

Водночас у додатках до нового Технічного регламенту затверджено:

  • Перелік виробів, які не вважаються іграшками відповідно до Технічного регламенту безпечності іграшок;
  • Вимоги до технічної документації;
  • Попередження щодо безпечного використання іграшок.

Щоправда, цей норматив не регулює безпечність гральних автоматів та обладнання для ігрових майданчиків, що призначені для громадського користування.

 

Постанова КМУ «Про затвердження Технічного регламенту безпечності іграшок» від 11.07.2013 р. № 515.
Набирає чинності через 6 місяців із дня офіційного опублікування.
Станом на 12.08.2013 р. не опублікована

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»