Податківці рекомендують подавати заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки. Проте конкретного строку в законодавстві не визначено. Хоча аналіз норм ПКУ та прес-релізів, наданих ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька ГУ Міндоходів у Донецькій області, приводить до таких висновків.

Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої та другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку. Однак є норма, згідно з якою платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (п. 295.5 ПКУ).

Тож якщо подати заяву до Податкової до 20 числа, то єдиний податок платити не потрібно буде.

Нагадаємо: у платників єдиного податку є можливість подати заяву, за якою сплачені суми податку можна зарахувати в рахунок майбутніх платежів (п. 295.6 ПКУ). Вважаємо, що цією нормою можна скористатися, коли рішення про відпустку виникло (чи ж хвороба спіткала) уже після сплати єдиного податку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»