Новини публікуються мовою оригіналу

Спеціалісти ДФС Житомирської області роз’яснили, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами й організаціями всіх форм власності, окрім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів і видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку (п. 1 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР).

Отже, фермерське господарство — платник єдиного податку четвертої групи може реалізовувати продукцію власного виробництва без застосування РРО і водночас при наданні послуг зобов'язане застосовувати РРО.

Зазначене господарство також має право реалізовувати продукцію власного виробництва й надавати послуги в рослинництві без застосування РРО у разі проведення розрахунків у безготівковій формі через банківські установи.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»