Якщо юридична особа подала Декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а протягом 2013 року вона придбала чи продала об’єкт нерухомості, то в цьому випадку потрібно подати уточнюючий розрахунок. Подати такий розрахунок потрібно протягом місяця з дня переходу права власності на об'єкт нерухомості.

Водночас у заголовній частині Декларації з податку на нерухоме майно слід заповнити графу 22 (починаючи з дня (число/місяць)), якщо протягом звітного року декларація подається за новостворені (нововведені) об'єкти житлової нерухомості або відбувся перехід права власності на об'єкт житлової нерухомості.

У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування річна сума податку на нерухоме майно, яка підлягає сплаті, буде зменшена. Це, у свою чергу, зменшує сплату авансових платежів у подальшому, що зазначається у рядках із 710 по 1110 декларації.

У випадку коли юрособа просто бажає уточнити показники раніше поданої декларації, слід заповнити пункт 23 (з урахуванням уточнень з дня (число/місяць)) у заголовній частині Декларації з податку на нерухоме майно.

  Лист Міндоходів від 27.05.2013 р. № 3492/6/99-99-15-03-01-16

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»