Новини публікуються мовою оригіналу

Кабінет Міністрів України постановою від 15.04.2015 р. № 204 затвердив порядок реєстрації у Спадковому реєстрі справ, заведених на підставі ст. 111 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 р. № 1207-VІІ і ст. 91 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 р. № 1669-VII.

Нагадаємо! За загальним правилом (ст. 1221 ЦКУ) місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця, а якщо місце проживання спадкодавця невідоме — місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини (у разі відсутності нерухомого майна — основна частина рухомого майна). Однак згаданими вище законами передбачено, якщо останнім місцем проживання спадкодавця є тимчасово окупована територія/населений пункт, на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, або місце проживання спадкодавця невідоме, а нерухоме майно або основна його частина (у разі відсутності нерухомого майна — основна частина рухомого майна) перебуває на зазначеній території, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення стосовно спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.

Затвердженим Кабміном Порядком № 204 визначено, зокрема, таке:

  • внесення до Спадкового реєстру відомостей про заведені спадкові справи здійснюється реєстраторами на підставі заяв, що свідчать про волевиявлення стосовно спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів;
  • реєстратор здійснює реєстрацію заведених спадкових справ у Спадковому реєстрі в день заведення спадкової справи;
  • реєстратор для підтвердження факту внесення до Спадкового реєстру відомостей про заведену спадкову справу готує витяг про внесення реєстраційного запису про заведену спадкову справу до Реєстру.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»