Мінекономрозвитку вирішило впорядкувати відносини на ринку нерухомості, що виникають між посередником, продавцем і покупцем під час укладення договору купівлі-продажу нерухомості (або її оренди). Адже наразі діяльність ріелторів законодавчо не врегульована. Як правило, здійснення таких послуг зазначається як «підприємницька діяльність із надання інформаційних послуг».

Відсутність належного законодавчого регулювання ріелторської діяльності, як окремого виду господарської діяльності, щодо надання послуг, пов'язаних із учиненням правочинів із нерухомістю, призводить до того, що досить часто ріелторською діяльністю займаються так звані «сірі» ріелтори, що діють напівлегально. Усе це негативно позначається як на рівні захисту прав і законних інтересів споживачів ріелторських послуг, так і в цілому на ринку нерухомості.

Для того аби виправити таке положення, міністерство підготувало законопроект «Про особливості провадження ріелторської діяльності». У ньому окреслили правове підґрунтя для здійснення ріелторської діяльності в Україні, основні норми державного регулювання цього виду діяльності, що створить надійну систему захисту прав споживачів ріелторських послуг, а також забезпечить належний рівень професійної діяльності учасників ринку ріелторських послуг. Законопроект розроблено на доручення Президента України та КМУ.

Свої зауваження та пропозиції до законопроекту надсилайте протягом місяця на адресу: 01008, м. Київ-8, вул. М. Грушевського, 12/2, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, департамент державної регуляторної політики та розвитку підприємництва. Адреса електронної пошти: lvom@me.gov.ua.

За інформацією Мінекономрозвитку

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»