Як відомо, досі діє громіздка й забюрократизована система виходу з бізнесу: фізична особа — підприємець повинна пройти двоетапний процес закриття (перший етап — внесення рішення про припинення підприємницької діяльності до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців та другий етап — проведення фіскальними органами перевірок). Цей процес ходіння по інстанціях може затягуватися для підприємців на 3 – 4 роки.

Тому Мін’юст розробив законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб — підприємців», який направлено на розгляд до Кабінету Міністрів України. Ним передбачено скорочення терміну та загалом спрощення процедури припинення діяльності фізичних осіб — підприємців.

Двоетапну процедуру припинення підприємницької діяльності пропонується скасувати, а натомість проводити реєстрацію припинення на підставі поданої заявником держреєстратору реєстраційної картки не пізніше наступного робочого дня з дати надходження цієї картки. Тобто фактично діяльність фізичної особи — підприємця може бути припинено за два дні за відсутності підстав для відмови: наступного робочого дня після надходження реєстраційної заяви вноситься відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

 Містить новий законопроект і механізм захисту прав держави та кредиторів, соціальної та майнової відповідальності, аби унеможливити варіанти невиконання бізнесом своїх зобов’язань за рахунок спрощених реєстраційних процедур.

За інформацією офіційного веб-сайту Міністерства юстиції України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»