6 серпня Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації (далі — НКРЗІ), затвердила Граничні тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку. Причиною такого рішення стало звернення Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» з пропозицією оптимізувати тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку, які не змінювалися з 2008 року. Оскільки за останні 5 років збільшилися витрати на паливно-мастильні матеріали, орендну плату, електроенергію тощо.

Отже, не зазнають змін тарифи на пересилання в межах України листів і поштових карток та бандеролей масою до 2 кг, у тому числі рекомендованих, та тарифи на пересилання до іноземних держав секограм, листів, поштових карток вагою понад 50 г і простих бандеролей.

Зміняться тарифи в середньому на 15% (за посилку та за кожний кілограм) на пересилання посилок без оголошеної цінності в межах області й у межах України.

Разом із тим буде відмінено:

  • тарифи на пересилання пріоритетних посилок без оголошеної цінності масою до 10 кг у межах України, оскільки по строках обробки, перевезення, доставки послуги з пересилання пріоритетних посилок і звичайних посилок із додатковим сервісом «кур’єрська доставка» тотожні;
  • тарифи на пересилання простої бандеролі вітчизняної продукції книговидавництва до 100 г включно та понад 100 до 250 г, мотивуючи це тим, що середня вага однієї книги — 250 – 500 г, і тому недоцільно використовувати тарифи на пересилання простих бандеролей з продукцією книговидавництва масою до 100 г включно.

Запропоновано об’єднати тарифи на пересилання до іноземних держав простої поштової картки з тарифами на пересилання простого листа масою до 20 г на тій підставі, що технологічний процес надання послуг із пересилання такої кореспонденції, а саме приймання, оброблення та доставка (вручення) є однаковим.

Це рішення НКРЗІ буде подано на державну реєстрацію до Мін’юсту, після чого набере чинності  01.09.2013 р., але не раніше дня офіційного опублікування.

За інформацією офіційного веб-сайту НКРЗІ

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»