Президент підписав відповідний закон, згідно з яким із 1 вересня 2013 року українці почнуть сплачувати екологічний податок за утилізацію транспортних засобів, що прямо пропорційно вплине на вартість автомобілів як вітчизняного виробництва, так і іномарок.

У результаті вартість найбільш ходових автівок (з об’ємом двигуна від 1000 до 2000 см3) зросте в середньому на 7000 грн для нових автомобілів і майже на 15000 грн, якщо автомобіль б/в.

Разом із тим здавалося би логічним сплачувати зазначений податок безпосередньо під час утилізації автомобіля або хоча б у момент зняття його з держреєстрації, але:

  • у разі імпорту автівки з-за кордону податок доведеться сплатити за датою подання до митного органу митної декларації на транспортний засіб. Сплачує податок у цьому випадку імпортер;
  • податок за утилізацію автомобіля, виробленого в Україні, сплачуватимуть у день його придбання. Платником податку виступає виробник, однак можна не сумніватися, що екоподаток за утилізацію включать у вартість автомобіля.

Тому, як не крути, фактично податок сплачуватимуть українці, які купують авто, незалежно від того, новий це автомобіль чи бувший у використанні; вітчизняний чи іномарка.

Крім цього, не платитимуть податок  покупці автівок на вторинному ринку, які вже зареєстровані в Україні до 1 вересня 2013 року.

Детальніше про все це читайте в одному з найближчих номерів газети «Інтерактивна бухгалтерія».

 

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм» від 04.07.2013 р. № 422-VII

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»