Оскільки тепер з 01.07.2013 р. період відпустки по вагітності та пологах входить до страхового стажу для пенсії — осіб, які отримують допомогу по вагітності та пологах, включили в список застрахованих осіб у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Ставки ЄСВ для допомоги по вагітності та пологах встановили такі самі, як і для допомоги по тимчасовій непрацездатності, тобто ЄСВ нараховують на суми допомоги по вагітності та пологах залежно від категорії платника в розмірі 33,2% (8,41%, 5,3%, 5,5%), а з осіб, які її отримують, утримують 2% від суми зазначеної допомоги.

Водночас прописано порядок нарахування ЄСВ на допомогу по вагітності та пологах. Суми ЄСВ слід розраховувати за кожний місяць окремо таким чином:

  • обчислити середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах, розділивши її загальну суму на кількість днів, за які вона нарахована;
  • розрахувати суму допомоги по вагітності та пологах окремо за кожен день, перемноживши середньоденний розмір допомоги на кількість календарних днів відпустки, що припадають на місяць, за який її нарахували;
  • визначити суму ЄСВ (33,2%, 8,41%, 5,3%, 5,5%), яку має нарахувати роботодавець окремо за кожен місяць;
  • утримати ЄСВ (2%) із суми допомоги по вагітності та пологах, що припадає на відповідний місяць, за кожен місяць окремо.

Звісно, нараховуючи ЄСВ, слід враховувати виплати для визначення максимальної величини бази нарахування ЄСВ за кожен місяць окремо й у такій послідовності: зарплата, у т.ч. в натуральній формі; винагорода за цивільно-правовими договорами; допомога по тимчасовій непрацездатності та допомога по вагітності й пологах.

 

Постанова Правління Пенсійного фонду України від 17.07.2013 р. № 11-1.
Набирає чинності з моменту опублікування.
Заплановано на публікацію в «Офіційному віснику України» № 58 за 09.08.2013 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»