Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС на своєму веб-сайті оприлюднила свою позицію щодо оподаткування компенсаційних виплат в межах середнього заробітку мобілізованим працівникам.

Наголошується, що з метою виконання гарантій передбачених ч. 3 ст. 119 КЗпП, зокрема, виплати працівникам компенсації у межах середнього заробітку, роботодавці визначають середню заробітну плату таких працівників як розрахункову величину, та інформують про її розмір органи соціального захисту населення, шляхом заповнення відповідних Звітів. Після отримання  коштів, передбачених у державному бюджеті, роботодавці проводять виплату компенсації у строки, визначені ст. 115 КЗпП.

Дохід, отриманий  працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, який виплачується роботодавцем за рахунок коштів державного бюджету у вигляді компенсації в межах середнього заробітку не включається до оподатковуваного доходу такого працівника.

Оскільки Порядок № 105 набув чинності з 17.03.2015 р., то в цілях звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та не нарахування і не утримання ЄСВ на такі компенсаційні виплати, вказаний Порядок № 105 підприємствами, установами, організаціями застосовується починаючи з березня місяця.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»