Звіти до всіх центральних органів влади незабаром можна буде подати в онлайн-режимі через спеціальне «єдине вікно» та за єдиним уніфікованим стандартом. Відповідна Концепція створення та функціонування автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності» була схвалена на засіданні Уряду.

Концепція передбачає, що громадяни та підприємства замість подання значної кількості ідентичних звітних даних до різних органів влади та за різними стандартами матимуть можливість подавати їх один раз і в дистанційному режимі. Натомість між центральними органами влади буде налагоджений автоматичний інформаційний обмін, що дозволить оперативно отримати доступ до звітних даних, необхідних для виконання покладених на них функцій.

За оцінками фахівців Міндоходів, запровадження «єдиного вікна» дозволить громадянам та бізнесу зберегти час і скоротити матеріальні витрати на підготовку та подання звітності, а органам влади — на її приймання та опрацювання. І, що не менш важливо, дозволить відмовитися від паперового документообігу, а також знизити роль людського фактору — наявності помилок у звітах, суб’єктивізму, корупційних проявів тощо.

Планується, що Концепція буде реалізована в три етапи: на першому — уніфікація електронної звітності, що подається до центральних органів влади в електронній формі; на другому — впровадження єдиних стандартів формування та подання звітності в електронній формі; на третьому — упровадження системи в промислову експлуатацію. Для розробки Концепції відведено термін 2 місяці.

 

За інформацією офіційного порталу Міністерства доходів і зборів України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»