Замовник держзакупівлі як розпорядник державних коштів, який здійснює закупівлю товарів, надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари за державні кошти, має право самостійно визначати кваліфікаційні критерії до учасників конкурсних торгів.

Замовник може встановлювати такі кваліфікаційні критерії, як наявність обладнання та матеріально-технічної бази, у тому числі власних виробничих потужностей та/або центрів обслуговування на території України, зазначаючи в документації конкурсних торгів інформацію про спосіб документального підтвердження відповідності учасників такому критерію.

Отже, передбачено право замовника самостійно визначати кваліфікаційні критерії до учасників або учасників попередньої кваліфікації з числа тих, що встановлені ч. 2 ст. 16 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 р. № 2289-VI. Водночас слід зазначити, що документація конкурсних торгів може містити як увесь перелік таких критеріїв, так і один або декілька.

Разом із тим зміст інформації, яку необхідно підтвердити, а також перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність зазначеному критерію, визначається замовником самостійно, виходячи зі специфіки предмета закупівлі.

 

Лист Мінекономрозвитку від 06.06.2013 р. № 3302-05/19458-06

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»