Кардинальних змін у звітності не відбулося. Всі правки були внесені у зв’язку з новою редакцією Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI, згідно з якою до бази нарахування єдиного внеску тепер відносять і допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.

Отже, завдяки внесеним змінам тепер у звітності можна відображати нарахування й відрахування з такого доходу. Наприклад, у таблиці 5 Додатка 4 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 р. № 22-2, серед категорій осіб окремо виділено «особи, яким надано відпустку по вагітності й пологах». Ця категорія йде під кодом «5», натомість ті, кому надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,  відображатимуться під кодом «6».

Постанова Правління Пенсійного фонду України «Про затвердження Змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 22.07.2013 р. № 12-1

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»