Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Львівській та Чернівецькій областях виклали позицію щодо оподаткування компенсаційних виплат у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації.

Із набранням чинності з 17.03.2015 р. постанови КМУ від 04.03.2015 р. № 105 запрацювала норма щодо звільнення від оподаткування ПДФО компенсаційних виплат із бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. Тобто відповідно до пп. «и» пп. 165.1.1 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не входять компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Щодо відображення нарахованої компенсації у формі № 1ДФ, то середня заробітна плата, нарахована роботодавцем фізичній особі за час перебування на військовій службі під час мобілізації, на особливий період, відображається в податковому розрахунку за формою № 1ДФ за ознакою «101». Сума нарахованого й виплаченого доходу відображається в графах 3а та 3 відповідно, графи 4а і 4 не заповнюються, оскільки ПДФО не нараховується й не перераховується.

Окрім цього, згідно із ч. 7 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI, не нараховується ЄСВ на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Під час мобілізації трудові відносини із працівниками не перериваються.

Оскільки мобілізований працівник перебуває в трудових відносинах із підприємством, роботодавець повинен нараховувати йому компенсацію в межах середнього заробітку (ст. 119 КЗпП) і надавати у Звіті про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ (додаток 4) відомості про нарахування заробітної плати такому працівнику.

У цьому Звіті дані про мобілізованого працівника в таблицю 5 не вносяться, оскільки трудові відносини тривають. У таблиці 6 заповнюються всі графи, як і при нарахуванні заробітної плати, окрім графи 18 «Сума нарахованої заробітної плати/доходу у межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок» і графи 19 «Сума єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)» — у цих графах проставляються нулі.

Щодо військового збору, то, враховуючи те, що відповідно до Закону України від 02.03.2015 р. № 211-VIII, який набрав чинності 13.03.2015 р., внесено зміни до порядку сплати військового збору, а саме — звільнено від оподаткування збором доходи, що не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб, звільнено й компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»