До 9 серпня 2013 року потрібно подати податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за IІ квартал 2013 року (форма № 1ДФ) (пп. «б» п. 176.2 ПКУ);

Окремо нагадаємо, що й підприємці-єдинники у разі нарахування або виплати доходів повинні відобразити в податковому розрахунку ці доходи на користь усіх платників податків, у тому числі й підприємців та осіб, що провадять незалежну професійну діяльність. Адже платник єдиного податку виконує функції податкового агента в разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах (п. 297.3 ПКУ).

Нагадуємо: за неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку накладається штраф на податкового агента в сумі 510 гривень.

Крім того, ГУ Міндоходів у Сумській області за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб під час виплати фізичній особі доходів, неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян передбачена адміністративна відповідальність згідно зі ст. 1634 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді попередження або накладання адмінштрафу в розмірі від 2 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 – 51 грн), за повторне порушення протягом року — адмінштраф у розмірі від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів громадян (51 – 85 грн).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»