Новини публікуються мовою оригіналу

Як відомо ДФС проінформувала як заповнюється платіжка під час перерахування коштів із власного рахунка на електронний рахунок ПДВ.

При цьому було вказано, що поле «Призначення платежу» такого платіжного доручення необхідно заповняти згідно із вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, викладених у додатку 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 р. № 22.

Однак на сьогодні він не містить відповідних указівок щодо сплати коштів з електронного ПДВ-рахунку до бюджету, що має робити Казначейство України.

Виправити це покликаний проект Мінфіну «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів».

У ньому наводиться приклад заповнення поля «Призначення платежу» в разі перерахування до бюджету Казначейством України ПДВ у системі електронного адміністрування ПДВ підприємству «Космос», що має код 15120560:

*

242

15120560

перераховано до бюджету ПДВ у системі електронного адміністрування

1 — службовий код («*»);

2 — код виду сплати («242» — Надходження до бюджету коштів із рахунка в системі електронного адміністрування ПДВ);

3 — код за ЄДРПОУ платника, із рахунка якого Казначейство України перераховує кошти до бюджету в системі електронного адміністрування ПДВ (підприємство «Космос», що має код 15120560);

4 — друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу;

5 — не заповнюється;

6 — не заповнюється;

7 — не заповнюється;

Окрім того, буде введено нові коди виду сплати:

242 — надходження до бюджету коштів із рахунка в системі електронного адміністрування ПДВ;

244 — сплата грошового зобов’язання за уточнюючим розрахунком у разі застосування податкового компромісу*;

246 — сплата грошового зобов’язання за податковим повідомленням-рішенням у разі застосування податкового компромісу*.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»