Новини публікуються мовою оригіналу

Тимчасово, у період із 01.04.2015 р. по 31.12.2015 р., у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (мінімальний розмір пенсії за віком). Перерахунок пенсії проводиться із дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

Із 01.01.2016 р. у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, обчислений згідно зі ст. 28 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Однак це не стосується пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування ЄСВ). Перерахунок пенсії проводиться із дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму. Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування ЄСВ), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Відповідні норми передбачено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 р. № 213-VIII, який набирає чинності з 01.04.2015 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»