Новости публикуются на языке оригинала

Тимчасово, починаючи із 01.04.2015 р. і по 31.12.2015 р. пенсії:

  • у період роботи особи на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання в порядку й на умовах, передбачених законами України «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», пенсії, призначені відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення», не виплачуються;
  • у період роботи особи на інших посадах/роботах пенсії, призначені згідно із Законом «Про пенсійне забезпечення», розмір яких перевищує 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачуються в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Це обмеження не стосується інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи й учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення» поновлюється.

Із 01.01.2016 р. пенсії виплачуються без урахування одержуваної зарплати (доходу).

Водночас такий порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам поширюється на пенсіонерів (отримувачів щомісячного довічного грошового утримання) незалежно від часу призначення пенсії.

Відповідні норми передбачено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 р. № 213-VIII, який набирає чинності із 01.04.2015 р.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»