Новини публікуються мовою оригіналу

Житомирський апеляційний адміністративний суд в ухвалі від 18.02.2015 р. у справі № 817/4004/14 виніс свій вердикт щодо того: чи правомірно утримувати ПДФО і ЄСВ із середнього заробітку мобілізованих працівників.

Цікаво, що позивачем у цій справі виступав мобілізований працівник податкової інспекції, а відповідачем — сама податкова інспекція.

У результаті розгляду справи суд першої інстанції дійшов висновку, що податкова інспекція, відраховуючи із заробітної плати ПДФО та ЄСВ за період березень – червень 2014 року (тобто за період проходження позивачем на військової служби під час мобілізації), діяла не на підставі, не в межах повноважень і не в спосіб, що визначені чинним законодавством України.

Колегія суддів відхиляє доводи відповідача, викладені в апеляційній скарзі, про відсутність визначеного порядку відшкодування компенсаційних виплат із бюджету в межах середнього заробітку мобілізованих працівників і відсутність у Держбюджеті коштів, передбачених на виплату зазначених компенсацій. Оскільки чинним законодавством у таких випадках не ставиться в залежність виконання ч. 7 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та пп. 165.1.1 ПКУ від того, чи є механізм повернення відповідних коштів із бюджету і чи закладені такі кошти в Державному бюджеті.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»