Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у підкатегорії 101.19 «ЗІР» надала відповідь на запитання: з якої дати визначається строк використання автомобіля з метою оподаткування транспортним податком?

Податківці відмітили: транспортні засоби вважаються використовуваними, якщо уповноважені державні органи (в тому числі й іноземні) видали реєстраційні документи, що дають право їх експлуатувати.

Так, датою початку користування (вводу в експлуатацію) транспортних засобів, що були в користуванні та ввозяться на митну територію України, є дата їх першої реєстрації. Ця дата визначена в реєстраційних документах, які дають право експлуатувати ці транспортні засоби на постійній основі й видаються вповноваженими державними органами.

У разі якщо реєстраційні документи першої реєстрації транспортних засобів відсутні, датою початку використання вважається календарна дата виготовлення транспортного засобу (день, місяць, рік).

У разі якщо календарну дату визначити неможливо, датою вводу в експлуатацію слід вважати 1 січня року виготовлення, зазначеного в реєстраційних документах.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»