Держпідприємництва звернулася до Національного банку України з проханням відмінити копіювання працівниками пунктів обміну валют сторінок паспортів громадян.

За інформацією офіційних видань, останнім часом набули поширення випадки торгівлі копіями сторінок паспортів громадян України, що використовуються для вчинення шахрайських правопорушень, зазвичай, для оформлення кредитів або ж реєстрації фірм.

Відповідно до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженої постановою Правління НБУ від 12.12.2002 р. № 502, під час здійснення валютно-обмінних операцій незалежно від суми операції працівники пунктів обміну валют за допомогою копіювальної техніки роблять копії першої та другої сторінок паспортів громадян України.

До того ж працівники банків користуються саме нормами зазначеної Інструкції, а не роз’ясненнями листа Національного банку від 04.02.2013 р. № 29-113/1397-1298. Варто зауважити, що в разі обміну валют на суму, що перевищує 50 тис. грн, завжди робляться ще й ксерокопії облікових карток громадян (ідентифікаційних кодів).

Важко уявити, із якою економічно виправданою метою все це запроваджено, крім залякування громадян, що їхні персональні дані та копії документів будуть використані шахраями.

 

Прес-служба Держпідприємництва України

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»