МОЗ України нагадало, що працівникам закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення встановлюється доплата за науковий ступінь кандидата наук у граничному розмірі 15% посадового окладу (ставки заробітної плати), за умови що їх діяльність за профілем (медична, фармацевтична, наукова тощо) збігається з наявним науковим ступенем.

Відповідність наукового ступеня профілю діяльності працівника на займаній посаді визначає керівник установи, закладу. Водночас документи, що засвідчують наявність наукового ступеня, повинні відповідати нормам та вимогам, передбаченим законодавством.

Якщо такий працівник працює на декількох місцях роботи, то доплата за науковий ступінь провадиться як за основною роботою, так і за сумісництвом залежно від обсягу фактично виконаної роботи.

Нагадаємо: ця надбавка може бути поширена на працівників:

  • сфери охорони здоров’я та соціального захисту населення України незалежно від підпорядкування;
  • будинків відпочинку, пансіонатів, туристичних баз, оздоровчих таборів, центрів, будинків творчості та профілакторіїв;
  • які допущені в установленому порядку до медичної та фармацевтичної діяльності відповідно до порядку, установленого МОЗ України.

Разом із тим на неї мають право професіонали та фахівці, прирівняні за оплатою праці до медичних і фармацевтичних працівників (психологи, біологи, зоологи, ентомологи тощо).

 

Лист МОЗ України від 30.04.2013 р. № 10.01.07/1473/12780

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»