Законотворці дозволили враховувати сплату авансового внеску під час виплати дивідендів в оплату щомісячних авансів. Новина дуже приємна, адже на сьогодні підприємства, які вирішили виплатити дивіденди, змушені платити два види авансових внесків: щомісячні (п. 57.1 ПКУ) та «дивідендні» (п. 153.3 ПКУ).

Враховувати сплату дивідендних внесків в оплату щомісячних авансів було неможливо, бо дивідендний аванс зменшує суму нарахованого податку звітного періоду (пп. 153.3.3 ПКУ), а щомісячні авансові внески, хоча і є узгодженою сумою грошового зобов’язання, але нарахованим (див. п. 152.1 ПКУ) податком на прибуток вони не вважаються (про це ми писали в матеріалі «Як платити авансові внески: довгоочікувана консультація від ДПСУ. Частина 2. Щомісячні авансові внески з березня 2013» додатку № 3-1 газети «Інтерактивна бухгалтерія»).

Але тепер абз. 4 п. 57.1 ПКУ буде доповнено нормою, що прямо дозволяє зменшити щомісячні авансові внески «…на суму сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів відповідно до пункту 153.3 статті 153 цього Кодексу (в тому числі за наслідками попередніх звітних (податкових) періодів)…»

 

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо об’єктів нерухомості» від 04.07.2013 р. № 403-VII

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»