Бюджетні установи вестимуть бухгалтерський облік гідротехнічних споруд і ліній електропередач із виділенням у окремі підгрупи (відповідно, 3 та 4) субрахунку 103 «Будинки та споруди». Це прописано в Порядку застосування Плану бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженому наказом Мінфіну від 26.06.2013 р. № 611. У Положенні з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ, затверджених цим же наказом, для гідротехнічних споруд і ліній електропередач з’явилися норми зносу (раніше їх просто не було визначено). Таким чином, усунено проблемне питання, яке виникало з приводу обліку, зокрема, вуличної мережі та інших споруд, які не були включені в субрахунок 103, а також нарахування зносу на них. Нові норми зносу для гідротехнічних споруд і ліній електропередач наведено нижче.

Назва підгрупи субрахунку 103 «Будинки та споруди»

Строк корисного використання, років

Норма зносу до первісної вартості в розрахунку за рік, %

Лінії електропередач, трансмісії та трубопроводи з усіма проміжними пристроями, необхідними для трансформації (перетворення) і передачі енергії та для переміщення трубопроводами рідких та газоподібних речовин до споживача (підгрупа 4)

20

5

Гідротехнічні споруди, у тому числі канали, дамби, водозахисні об’єкти, колекторно-дренажні мережі, водомірні пости й інші споруди (підгрупа 5):

 

 

греблі бетонні, залізобетонні, кам’яні, земляні, тунелі, водоскиди та водоприймачі, акведуки, лотки, дюкери й водопровідні споруди, рибопропускні та рибозахисні споруди, напірні трубопроводи

50

2

берегоукріплювальні та берегозахисні споруди залізобетонні, бетонні, кам’яні

40

2,5

гідротехнічні споруди дерев’яні

10

5

водосховища при земляних дамбах

50

2

водоскиди та водовипуски при ставках:

 

 

бетонні та залізобетонні

40

2,5

дерев’яні

10

10

гідротехнічні споруди на каналах (шлюзи-регулятори, мости-відводи, дюкери, у тому числі стальні, акведуки, водоскиди кам’яні, бетонні та залізобетонні та інше)

40

2,5

зрошувальна й осушувальна мережа:

канали земляні без облицювання, канали, облицьовані каменем, бетоном, залізобетоном; водозбірно-скидна мережа із відкритих земляних каналів; колекторно-дренажні земляні канали без кріплення

40

2,5

закрита колекторно-дренажна мережа:

 

 

канали із азбестоцементних труб

40

2,5

канали із гончарних труб

50

2

канали із пластмасових труб

20

5

водомірні пости

10

10

Наказ Мінфіну від 26.06.2013 р. № 611.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Заплановано на публікацію в «Офіційному віснику України» № 57 за 06.08.2013 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»