Останнім часом у засобах масової інформації з’явилися відверто провокативні статті, у яких повідомляється про зупинення проведення правочинів із нерухомим майном у зв’язку з відсутністю оцінювачів і суб’єктів оціночної діяльності, які мають право здійснювати оцінку для цілей оподаткування, яка стала необхідною з 1 серпня 2013 року. Крім того, повідомляється, що нотаріуси не мають доступу до Єдиної бази даних звітів про оцінку та, відповідно, не можуть здійснити перевірку дійсності звітів про оцінку, а ціни на послуги оцінки виросли в 3 – 5 разів.

 Проте Фонд державного майна України офіційно повідомив, що така інформація не відповідає дійсності. Адже станом на 31.07.2013 р.:

  • пройшло навчання 860 оцінювачів, із них уже склали кваліфікаційний іспит 791 оцінювач;
  • у Державний реєстр оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності включено 181 оцінювача;
  • до Фонду державного майна України надійшло 107 заяв від суб’єктів оціночної діяльності для включення в Державний реєстр оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності, із них пройшло перевірку 95 суб’єктів оціночної діяльності;
  • у Державний реєстр оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності включено 95 суб’єктів оціночної діяльності, які з моменту включення у вказаний реєстр мають право здійснювати оцінку для цілей оподаткування.

 Окрім того, до Фонду державного майна України продовжують надходити документи від оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності для включення в Державний реєстр оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності.

Разом із тим Фонд державного майна повідомив, що Єдина база даних звітів про оцінку має повну технічну готовність. Усі нотаріуси мають права доступу (забезпечені логінами та паролями) до неї, а відповідно, мають змогу перевірити дійсність звіту про оцінку.

Послуги оцінки в середньому коштуватимуть від 400 до 600 грн, що в півтора раза нижче ніж сьогодні. Крім того, будуть значно скорочені терміни підготовки звіту про оцінку. Послуга буде надаватися від 1 до 3 днів, що в декілька разів швидше ніж раніше.

Нагадаємо: з 1 серпня під час проведення операцій із майном необхідна наявність оцінки з метою оподаткування, проведеної оцінювачем за новими правилами, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2013 р. № 231..

 

За інформацією офіційного веб-сайту Фонду державного майна України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»