Це пов’язано з тим, що, зокрема, постійні представництва нерезидентів, доходи яких за результатами 2012 року перевищили 10 млн грн, згідно з п. 57.1. ПКУ щомісяця сплачують авансовий внесок із податку на прибуток у порядку й у строки, установлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше ніж 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

Проте ні в чинній на сьогодні формі Розрахунку оподатковуваного прибутку та податку на прибуток нерезидента, ні в Порядку такого розрахунку (затверджені наказом ДПАУ від 28.02.2011 р. № 115) не передбачено можливості відображення авансових внесків.

Новий Порядок та форму Розрахунку саме й адаптували до змін у ст. 57 ПКУ, відтак з’явилися відповідні рядки, які заповнюються постійними представництвами нерезидентів, платниками податку на прибуток, які сплачують авансові внески, та описано порядок їх заповнення.

Це основні нововведення. Щодо інших положень нового нормативного документу, то вони практично не відрізняються від свого попередника.

 

Наказ Мінфіну «Про затвердження форм та Порядку розрахунку податкових зобов’язань з податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво» від 25.06.2013 р. № 610.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Станом на 31.07.2013 не опублікований

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»