Бюджетні установи отримали нове Положення з бухобліку необоротних активів бюджетних установ.

Тож основними засобами тепер у бюджетних установах визнаватимуть предмети вартістю більше ніж 2500 грн (без податку на додану вартість) і строком використання більше ніж рік. А до малоцінних необоротних матеріальних активів бюджетні установи зараховуватимуть предмети вартістю, що не перевищує 2500 грн (без податку на додану вартість), і строк використання яких перевищує рік.

Сценічно-постановочні ж засоби (декорації, меблі та реквізити, бутафорії, театральні й національні костюми, головні убори, білизна, взуття, перуки тощо) потраплятимуть до основних засобів, якщо їх вартість перевищить 5000 грн за одиницю.

Таким чином, облік у бюджетній сфері поступово приводиться в гармонію з нормами Податкового кодексу України.

Нагадаємо: Мінфін затвердив низку нормативних документів із бухобліку в бюджетних установах. Серед них: План рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, Типова кореспонденція субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями бюджетних установ і Положення з бухгалтерського обліку фінансових інвестицій бюджетних установ. Останній документ набере чинності 1 січня 2014 року.

 

Наказ Мінфіну України «Про затвердження деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку бюджетних установ» від 26.06.2013 р. № 611.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Заплановано на публікацію в «Офіційному віснику України» № 57 за 06.08.2013 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»