Важливий характер правопорушення: триваюче воно чи разове. Наприклад, у випадку виявлення відсутності обліку доходів та витрат, для яких встановлено обов’язкову форму обліку (обліку результатів підприємницької діяльності відповідно до вимог чинного законодавства), бухгалтерського обліку об’єктів оподаткування, ведення його з порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, інших правопорушень, пов’язаних із нарахуванням податків. Їх встановити можливо лише в ході документальної перевірки на підставі первинних документів. 

Стягнення за такі адміністративні правопорушення може бути накладено в строк не пізніше ніж через 2 місяці з дня його виявлення (із дати складання та підписання акта перевірки).

Щодо адміністративних правопорушень, що мають разовий характер, як повідомляє Головне управління Міндоходів у Сумській області, триваючі правопорушення припиняються, якщо вони виявлені компетентним органом під час здійснення перевірок.

Стягнення за такі адміністративні правопорушення можуть бути накладені в строк не пізніше ніж через 2 місяці з дня вчинення правопорушення. Це такі проступки, як несвоєчасне подання декларацій, розрахунків, аудиторських висновків, платіжних доручень на внесення платежів у бюджети та державні цільові фонди тощо.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»