Уряд взяв курс на врегулювання діяльності інтернет-магазинів. Насамперед це пов’язано зі значним збільшенням їх чисельності за останні роки.

Так, на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку з’явився проект програми розвитку внутрішньої торгівлі до 2016 року, яким встановлено вимогу про обов’язкову наявність офісного приміщення інтернет-магазину, а також надання інформації про його місцезнаходження споживачам. Урегулювати це питання покладено на Мінекономрозвитку, Мінфін, Держпідприємництво, Держспоживінспекцію та Мін’юст, починаючи з 2014 по 2016 роки.

Реакція на таке нововведення неоднозначна. З одного боку, таке зобов’язання захистить користувачів інтернет-магазинів від неякісної продукції, особливо це стосується дрібних маловідомих магазинів. А саме в разі виявлення якої-небудь несправності товару або потреби в його поверненні шукати інтернет-магазин, щоб повернути товар, усіма відомими та невідомими шляхами не доведеться.

З іншого боку, після введення норми щодо обов’язкового відкриття офісу всі витрати на їх оренду або ж покупку ляжуть опосередковано на плечі споживачів. Адже на сьогодні саме відносна дешевизна та легкість відкриття такого інтернет-бізнесу є основною причиною низьких цін на товари, які вони пропонують.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»