КМУ схвалив законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про нотаріат», яким передбачається визначити чіткий перелік і розміри плати за надання нотаріусами послуг правового та технічного характеру.

На сьогодні відповідно до положень Закону України «Про нотаріат» від 02.09.1993 р. № 3425-XII перелік послуг технічного характеру, додаткових послуг, які не пов’язані з нотаріальними діями, а також розміри плати за їх надання встановлюються головними управліннями юстиції Мін’юсту в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Проте відсутність єдиної системи обчислення розміру такої плати призводить до встановлення в регіонах України різних тарифів за однакові нотаріальні послуги.

Для приватних нотаріусів передбачається встановити мінімальну та максимальну межі оплати за вчинювані ними нотаріальні дії, що забезпечить прозорість оплати нотаріальних послуг. Розміри ставок і порядок сплати нотаріального збору визначатимуться КМУ.

Отже, прийняття законопроекту дозволить створити єдину систему оплати нотаріальних послуг і, відповідно, мінімізувати витрати споживачів нотаріальних послуг та зробити такі послуги доступними для всіх верств населення.

 

За інформацією прес-служби Держпідприємництва України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»